Neden instagram beğeni satın almalıyım ?

Kısaca belirtmek gerekirse İnstagram beğeni satın almanızı gerektiren en önemli durum paylaştığınız gönderilerinizin keşfette görünmesini istemenizdir. Gelin bu durumu daha ayrıntılı anlatayım.

İnstagram paylaşılan fotoğraf veya videoları sıralamak için keşfet bölümünde ve hastag’lerin altında 2 kategori kullanmaktadır. Bu kategorilerden birincisi “En son gönderilenler” , ikincisi “Başlıca Gönderiler”.

İnstagram Başlıca Gönderiler

İnstagram Başlıca Gönderiler

İnstagram Başlıca Gönderiler’e nasıl çıkarım ?

İnstagramda #hastag’lerin üzerine tıkladığınızda o hastag’lerin yazıldığı fotoğraf veya video’ları göstermektedir. Başlıca gönderiler kısmında gösterilen gönderiler bu hastag’de en çok beğeni, gösterim, etkileşim alan gösterilerden oluşur. Bu sebeple instagram başlıca gönderiler kısmında en üstte görülmek istiyorsanız belirlediğiniz hastag’de daha önce kaç beğeni alınmış ne kadar yorum yapılmış tarzında etkileşimleri öncelikle araştırarak bu etkileşim sayılarıyla orantılı olarak gönderilerinize beğeni, izlenme veya yorum satın almanız gerekmektedir. Örneğin #takipçisatınal hastag’inde gönderiler genel olarak 1000 beğeni 100 yorum tarzında ortalama 1100 etkileşimli ise sizin gönderinize alacağınız 2000 beğeni başlıca gönderiler kısmında en üstte görülmenizi sağlayacaktır.

İnstagram Beğeni satınal

İnstagram Beğeni Satınal

Belirttiğim etkenlerin yanında bu etkileşimlerin zamana göre oranı da instagram’ın sıralama ölçütünde önemlidir. Belirttiğiniz hastag’de sürekli olarak fotoğraf paylaşımları yapılmaktaysa gönderinizin bir kaç gün kadar pasif kalması gönderinizin üst sıradan düşmesine yol açabilir. Örnek olarak; 2 bin beğenili bir fotoğraf ile #cafefood hastag’inde üst sıralara çıktığınızı varsayalım. Bu hastag altında günde yüzlerce fotoğraf paylaşımları yapılmaktadır. Bir kaç gün sonra aldığınız 2 bin beğenili gönderiniz ile etkileşimde bulunulmazsa pasif durumda görüleceğinden instagram bu gönderiyi düşürebilir. Bu sebepten dolayı üst sıralarda bulunan gönderinizi ister yeni gönderileri yanına eklemek için farklı gönderilerinizi de bu şekilde etkileşime sokacak sayıda beğeni, izlenme, yorum vs. alabilir veya zaten mevcut görülen fotoğrafınızı aktif tutmak için belirli aralıklarla 100- 200 beğeni satın alabilirsiniz.

İnsatgram en son gönderilenler nedir ?

Zaten adı üstünde en son gönderilenler kategorisi. Bu kategoride en son paylaşım yapan kişinin paylaşımları görüntülenecektir. Başlıca gönderilerden ayrı olarak gönderilerin etkileşim sayılarıyla alakalı değil gönderildiği zamana göre sıralama yapılır. Bu alanda aktif olmak için sürekli olarak fotoğraf, video vs. paylaşımı yapabilirsiniz. Fakat sürekli en son paylaşımda görülmek için paylaşım yaparken takipçilerinizin de sayfalarını fotoğraflara boğduğunuzu unutmayınız. Bu sebepten dolayı sizlere tavsiyemiz gönderileriniz için etkileşim( instagram beğeni satınal ) satınalarak Başlıca Gönderiler kategorisinde gönderinizin en başta durmasını sağlayabilirsiniz.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir