Samsung Galaxy Note 8 Bugün Hindistan’da Piyasaya Sürülecek

Galaxy Note 8 Piyasaya Adım Atıyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, bugün Hindistan’ın en yeni amiral gemisi Phablet Samsung Galaxy Note 8’i piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Cihaz, 2 Eylül’den bu yana Samsung’un Hindistan’daki web sitesinde önceden rezervasyon yapmak için hazırdı. Cihaz, Amazon’da çevrimiçi olarak ve ülkedeki yetkili Samsung perakende mağazalarında bulunacak.

galaxy note 8

Samsung Galaxy Note 8, 64GB / 128GB ve 256GB dahili belleğe dayalı üç farklı varyasyonla satışa sunulacak. Cihaz, 521ppi ile 6,3 inç Quad HD + (2960×1440 piksel) Süper AMOLED ‘Infinity’ ekran oynuyor. 6-GB LPDDR4 RAM ile çalışan, oktav çekirdekli bir Qualcomm Snapdragon 835 işlemciyle güçlendirilmiş ve Android 7.1.1 Nougat işletim sistemini kutudan çıkarmadan çalıştırıyor.

3300mAh bataryayla desteklenen Galaxy Note 8 kablosuz hızlı şarj teknolojisini destekliyor. Bazı bağlantı seçenekleri Bluetooth v5.0, USB Tip C, NFC, GPS ve Wi-Fi’yi içerir.

Akıllı telefon, iki adet 12MP sensör içeren bir çift arka kamera kurulumu ile birlikte geliyor. Birincisi f / 1.7 diyafram açıklığı olan geniş açılı bir objektif iken, ikincil kamera f / 2.4 diyafram açıklığına sahip bir telefoto zoom lensi içerir. Önde 8MP f / 1.7 diyafram atıcı var.

Samsung ayrıca, hem arka kameraların da OIS veya Optik Görüntü Sabitleyici ile birlikte geldiğini söylüyor. Her iki arka kameranın aynı anda iki resim çektiği Dual Capture modu da var. Kullanıcılar her iki görüntüyü de saklayabilir: Bir adet telefoto mercekten bir yakın çekim ve bir bütün arka planı gösteren bir geniş açılı çekim.

Kalem ekranı kapalı notta not alabilen veya belgeleri ve fotoğrafları bir yere hızla açıklayan gelişmiş ‘S Kalemini kalemle ilgili olarak tanıttı. Daha ince bir uç ve gelişmiş basınç hassasiyeti vardır. Şirket, bir mesajı elle yazmanıza, özel efektler eklemenize ve animasyonlu bir GIF olarak paylaşmanıza olanak tanıyan Canlı Mesajlar da tanıttı.
Samsung Galaxy Note 8’i geçtiğimiz ay New York, ABD’de düzenlenen bir etkinlikle başlattı. Galaxy Note 8, bugüne kadar piyasaya çıkan şirketin en pahalı akıllı telefonlarından biridir. Samsung Galaxy Note 8’in temel varyantı, ABD’li T-Mobile taşıyıcı ile 930 $ (kabaca Rs 60.000) seviyesinde satışa sunulacak. Galaxy Note 8’in fiyatı 930 dolara, şirketin Samsung Galaxy S8 + ve Galaxy Note 7 dahil diğer amiral gemisi akıllı telefonlarının lansman fiyatından daha yüksek. Hindistan fiyatlamasının da aynı rakam civarında olması bekleniyor.

Please follow and like us:

Add your comment

Your email address will not be published.