Yeni iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Fiyatı

Apple, 12 Eylül’de gerçekleşen yıllık Eylül iPhone etkinliğinde üç yeni iPhone’u açıkladı: iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X. iPhone X, en üst düzey amiral gemisi olma özelliği taşıyor; iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’da bazı önemli gelişmeler var.

iphone 8

IPhone X’de olduğu gibi, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus, Space Grey, Gold ve Silver’da yeni alüminyum çerçeveli cam gövdeleri ile tamamen camlı bir tasarıma sahiptir. Apple, “hassas” renk ve donukluk için yedi katmanlı bir renk işlemi kullanır ve cihazlar şimdiye kadar bir akıllı telefonda kullanılan en dayanıklı camdan yapılmıştır.

Daha doğal bir kağıt benzeri görüntü deneyimi için ekranın rengini ortam ışığına uyduracak True Tone desteği ile yeni Retina HD ekranlar eklendi. Ekran, iPhone 7’deki ekranla aynı parlaklıkta ve sinema standardında geniş renk gamutunu sunmaya devam ediyor.

Yeni bir A11 Bionik çip, önceki nesil cihazlarda A10 Fusion çipinden yüzde 70 daha hızlı olan yüzde 25 daha hızlı iki işlemci çekirdeği ve dört verim çekirdeği olan altı çekirdekli CPU tasarımına sahip.

Apple altı çekirdekli iş yükü için yüzde 70 daha iyi bir performans için, aynı anda altı çekirdekten her ikisini de kullanabilen yeni bir ikinci nesil performans denetleyicisi sunuyor. A11 Bionic, önceki nesil GPU’ya göre yüzde 30 daha hızlı üç çekirdekli bir GPU da içeriyor.

IPhone 8’de gelişmiş bir 12 megapiksellik arka kamera bulunuyor ve iPhone 8 Plus’da bir çift kamera kurulumu mevcut. Her iki model de daha büyük ve daha hızlı sensörler, yeni bir renk filtresi ve daha derin pikseller içerir. Yeni bir görüntü sinyali işlemcisi ile gelişmiş piksel işleme, geniş renk çekimi, düşük ışıkta daha hızlı otomatik netleme ve daha iyi HDR fotoğrafları var.

 

Yavaş Senkronize Yeni bir dörtlü LED Gerçek Ses Flaşı, flaş kullanılırken daha düzgün aydınlatılmış arka planlar ve ön planlar sağlar.

Videoya gelince, kamera 60fps’e kadar 4K video ve 240fps’e kadar 1080p slo-mo yakalayabilir. Yeni bir video kodlayıcı, daha kaliteli bir video için gerçek zamanlı görüntü ve hareket analizi sunar.

IPhone 8 Plus’da, iPhone kullanıcılarının Portre fotoğraflarına stüdyo aydınlatma efektleri ekleyebilmelerini sağlamak için tasarlanan Portre Modu için yeni bir Portrait Lightning özelliği mevcut.

IPhone 8 ve iPhone 8 Plus, artırılmış gerçeklik deneyimlerini göz önünde bulundurarak tasarlanmıştır. Her kamera, daha doğru hareket takibi için yeni jiroskoplar ve ivmeölçerlerle bireysel kalibrasyona sahiptir.

Cam bedenleri ile iPhone 8 ve iPhone 8 Plus, Qi tabanlı endüktif kablosuz şarjı destekler ve bir dizi Qi destekli şarj yastıkları kullanarak şarj edebilirler.

 

IPhone 8 ve iPhone 8 Plus 64 ve 256GB kapasitelerde satışa sunuluyor. Fiyatlandırma, iPhone 8 için 699, daha büyük iPhone 8 Plus için 799 dolar.

Apple, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın ön siparişlerini 15 Eylül’de almayı planlıyor ve cihazlar 22 Eylül’de resmi olarak piyasaya sunulacak.

 

Please follow and like us:

Add your comment

Your email address will not be published.